Stacje zrobotyzowane – Coboty

Możliwość znacznego przyspieszenia i zautomatyzowania pracy umożliwiają coboty, czyli roboty przemysłowe. To urządzenie charakteryzujące się niewielką wagą, a jednocześnie bezpieczeństwem działania, dzięki czemu ich stosowanie w przemyśle jest coraz popularniejsze. Nie zastępują one całkowicie człowieka, ale współpracują z nim, wspomagając prace manualne.

Praktyczne cechy ramion robotycznych

Małe rozmiary i lekkość sprawia, że coboty świetnie nadają się do tworzenia niewielkich elementów. Dzięki temu nie zajmują również dużo miejsca w pomieszczeniu, a w przypadku zwiększonych potrzeb możliwe jest swobodne wykorzystanie większej liczby urządzeń. Coboty można z powodzeniem wykorzystywać do montażu, klejenia czy spawania, a także wielu innych prostych zadań produkcyjnych. Mogą one w znacznym stopniu wspomagać działanie pracowników oraz uzupełniać inne, bardziej zaawansowane systemy.

Wykorzystywane elementy

Tworzone przez nasze przedsiębiorstwo przemysłowe roboty współpracujące są wyposażone w elementy sterownicze, które pochodzą od firmy Siemens. W ramach dodatkowej opcji wykorzystać można również inne części, w tym sprzyjające zwiększeniu bezpieczeństwa układy produkowane przez firmę Balluff.

Model: CobUR5001

 

Przeznaczenie/Zalety:

-praca robota współpracującego z człowiekiem
-praca z małymi detalami na małych prędkościach
-mozliwość pracy bez celi/klatki
-niskie koszty celi zrobotyzowanej
-możliwość zabudowy wielu robotów na małej przestrzeni

 CENA: od 40.000 zł netto + Universal Robot

Parametry maszyny:

 

Zasilanie 1 faza L+N+PE

Pneumatyka: NIE

Skaner bezpieczeństwa Balluff: Jako opcja

Wymiene narzędzia/chwytak

Sterowanie SIEMENS

Zakres pracy robota:800mm

Ciężar detal: do 5kg

Biuro Inżynierskie IEC
Copyright 2019 © IT Engineering
Choose a language »