Biuro Inżynierskie IEC

Zrobotyzowana stacja do paletyzacji

Paletyzacja jeszcze nigdy nie była taka prosta

Zrobotyzowane stacje do paletyzacji Pro Pak 1.5 umożliwiają układanie opakowań za pomocą robotów współpracujących (Cobotów) firmy Universal Robots (UR10), Yaskawa (HC20), Omron i Techman (TM12)

Maszyny pakujące stworzone do bezpiecznej pracy z operatorem i osobami znajdującymi się w jego okolicach. Paletyzatory wyposażone są w skanery bezpieczeństwa firmy Leuze,Keyence lub Omron, które za pomocą wyznaczonych stref monitorują przestrzeń wokół maszyn pakujących.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zalety stacji do paletyzacji:

 • zawsze dobrze poukładane opakowania,
 • praca niezależna od przerw i zmian,
 • poprawa zdrowia operatorów (brak konieczności schylania się)
 • oszczędność na wypłatach pracowniczych
 • zaangażowanie operatorów na innych stanowiskach,
 • mobilność i łatwy transport,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • Wysoka wydajność, najszybsza stacja paletyzująca za pomocą Cobota

Parametry stacji do paletyzacji

 • wydajność nawet do 3sek/szt
 • ciężar opakowań do 7 kg z opcją do 18kg
 • możliwość ładowania na paletach EURO oraz na paletach przemysłowych
 • przestrzeń robocza to 3,5×3,5m
 • bezpieczeństwo: 3Kat. PLd, skanery bezpieczeństwa
 • wysokość układania do 2 m, dzięki ruchomej kolumnie

Przykładny zastosowań

 • produkcja lekkich materiałów,
 • przepakowywanie (co-paking),
 • paletyzacja opakowań,
 • końcówki linii produkcyjnej zakończone pakowaniem,

Wybierz swojego COBOTA:

Paletyzacja
ProPak1.3
Paletyzacja
ProPak1.5
Paletyzacja
ProPak1.5
Paletyzacja
ProPak1.3
Paletyzacja
ProPak1.3
Paletyzacja
ProPa2.0
Paletyzacja
Paletyzacja
Paletyzacja
Poprzedni
Następny

W czym jesteśmy lepsi od innych

Zalety naszej stacji vs Produkty konkurencji

Stacja do paletyzacji Pro Pak1.5

Łatwość programowania

Programowanie za pomocą interfejsu graficznego na panelu Siemens

Przyjazny interfejs 86%

Czas cyklu

Prędkość układania opakowań na palecie nawet 

do 3sek/szt

Wykorzystanie możliwości robota 99%

Rodzaj obsługiwanych palet

Różne rodzaje palet. 

W tym palety EURO i palety przemysłowe

Wysoki poziom bezpieczeństwa

3 Kategoria bezpieczeństwa PLd

Bezpieczeństwo 100%

Inne stacje dostępne na ryknu

Łatwość programowania

Programowanie na panelu robota wymagające od obsługi umiejętności programistycznych 

Przyjazny interfejs 30%

Czas cyklu

Prędkość układania opakowań na palecie 

do 12-16 sek/szt

Wykorzystanie możliwości robota 64%

Rodzaj obsługiwanych palet

Tylko palety EURO

Poziom bezpieczeństwa

2 Kategoria bezpieczeństwa PLd

opinie Naszych klienTów i partnerów

W projektach wdrożeniowych, nad którymi miałem przyjemność pracować w ostatnich latach najwiękrzymi zaletami były zawsze elastyczność, mobilność, czas realizacji i stosunkowo krótki czas zwrotu z inwestycji. Sprawą kluczową jest jednak dobranie doświadczonego integratora, który zaprojektuje i wykona całe rozwiązanie, a nie tylko dostarczy cobota.

Maciej wesołowski
Global Head of Contract Packaging w CEVA Logistics Poland Sp. z o.o.
Roboty współpracujące to przyszłość automatyzacji. Cobot i człowiek będą w niedługiej przyszłości jeszcze bardziej współpracować w celu zwiększenia produktywności w zakładach przemysłowych. Paletyzacja jest świetnym przykładem na integracje człowieka z cobotem. ProPak1.5 jest wydajnym urządzeniem o najlepszych parametrach na rynku.
Maciej Blebański
Prezes Kogena sp. z o. o.
Paletyzacja z wykorzystaniem robotów współpracujących jest najlepszą alternatywą dla pracy ludzi na końcach linii produkcyjnych. Miałem możliwość uruchamiania razem z Biurem Inżynierskim IEC jednej ze stacji ProPak , która do dziś pracuje niezawodnie
Piotr Kwiatkowski
Europe Solutions Engineering.w Kuehne &Nagel
Przed automatyzacją pracownicy wykonujący powtarzalne czynności musieli m.in. schylać się, by układać pudełka na niższych warstwach palety. Tę najcięższą czynność udało nam się całkowicie wyeliminować dzięki robotom UR i paletyzacji ProPak uruchomionej razem z firmą Biuro Inżynieskie IEC z Gliwic.
Dariusz ratajczak
Automation Senior Specialist w Unilever.
Zaufało nam wielu klientów z branży spożywczej i nie tylko. Wdrożyliśmy kilkanaście stacji do paletyzacji w różnych wersjach w Polsce i za granicą. Dzięki zaangażowaniu inżynierów naszej firmy oraz pełnej współpracy z klientami dopracowaliśmy Stację ProPak1.5 tak aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających linii produkcyjnych. Nadal będziemy pracowali nad rozwojem i udoskonalaniem paletyzacji ponieważ wiemy, że dzięki nam praca staje się przyjemniejsza a paletyzacja jeszcze nigdy nie była tak prosta.
Sławomir Janosz
Prezes firmy Biuro Inżynierskie IEC sp. z o. o.
Roboty współpracujące pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału maszyny i człowieka. Szybka integracja, przyjazny dla operatora interfejs, oraz wysoki poziom bezpieczeństwa sa tutaj kluczowe w poprawie wydajności zakładu. Stację ProPak przygotowaliśmy aby wyręczyć ludzi w najbardziej monotonnych i ciężkich pracach. Dzięki specjalnym algorytmom maszyna jest bardzo wydajna i sprosta każdemu nawet najbardziej wymagającemu układowi palet a graficzny interfejs pozwala na szybką i prostą obsługę każdemu operatorowi.​
grzegorz cuber
Programista w dziale Robotyki w IEC sp. z o. o.
„Miałem okazję kilkukrotnie zapoznać się z przygotowaną przez specjalistów z Biura Inżynierskiego IEC stacją paletyzującą. Co najbardziej mnie zaskoczyło? Przede wszystkim możliwość bardzo szybkiego uruchomienia stacji w miejscu docelowym i łatwość programowania kolejnych schematów układania opakowań. Po przyjeździe na miejsce docelowe potrzebowaliśmy dosłownie godziny aby stacja samodzielnie pracowała co dla mnie czyli osoby, która na hasło robot wyobrażała sobie kotwienie, wygrodzenie i dużo czasu na programowanie było mocnym zaskoczeniem. Jeszcze bardziej zaintrygował mnie interfejs użytkownika pozwalający zaprogramować schemat układania opakowań w sposób przypominający zabawę z znanym chyba każdemu Tetrisem. Układałem klocki symbolizujące opakowania na palecie za pomocą panela dotykowego a sterownik sam przeliczył wszystkie potrzebne dla wykonania ruchów robota parametry. Łatwiej już chyba się tego zrobić nie da.”
JB
Jarosław Burzawa
Project Manager w Balluff Polska

Najczęściej zadawane pytania:

To zależy. Jeżeli posiadasz opakowania o wadze do 18kg to zdecydowanie lepiej jest wykorzystać Cobota. Takie rozwiązanie pozwala na lepszą integracje robota z maszyną. Oszczędza miejsce i zapewnia bezpieczną pracę.

Zdecydowanie tak. Jeżeli urządzenie wykonane jest odpowiednio z uwzględnieniem ergonomii pracy, pozycjonowania opakowań, stabilności robota, poprawności ułożenia palety to cobot ułoży opakowania zdecydowanie lepiej niż człowiek.

Powodów jest mnóstwo. Postaramy się przedstawić kilka z nich:

 1. Cobot nigdy się nie męczy
 2. Wyręcza człowieka w żmudnej i monotonnej pracy, pozwalając ludziom robić coś więcej niż układanie pudełek
 3. Cobot zawsze poukłada pudełka poprawnie
 4. Instalując cobota pokazujesz że zależy Ci na zdrowiu pracowników
 5. Po 2 latach następuje zwrot z inwestycji
 6. Automatyzujesz proces

Paletyzacja lekkich opakowań ProPak 1.5 jest rozwijana od wielu lat. Dzięki temu jest dopracowana pod każdym względem. Jest to najszybsza paletyzacja za pomocą cobotów na rynku. Dzięki zastosowaniu optymalnych algorytmów pracy oraz skanerów bezpieczeństwa w 100% wykorzystuje potencjał cobotów i osiąga największe wydajności. Warto też pamiętać o serwisie, szkoleniach i dostępności wsparcia. Biuro Inżynierskie oferuje w pakiecie miesięczne wsparcie dzięki zdalnemu dostępowi. Najszybszy czas reakcji na ewentualne awarie.

Realizujemy również rozbudowy stacji wg sugestii użytkowników. Słuchamy naszych klientów i z każdą nową wersją dodajemy nowe funkcjonalności.

Jeżeli stacja nie wymaga dodatkowej rozbudowy to w większości przypadków czeka na Ciebie gotowa w naszym magazynie a więc możemy ją dostarczy w ciągu 7 dni (musimy ją skonfigurować pod Twoją paletyzację). Jeżeli Twoja paletyzacja wymaga zmian lub nie mamy jej akurat na magazynie możemy ją dla Ciebie wykonać w 4-6 tygodni.

Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy. Jedynie znajomość instrukcji obsługi lub odbyte szkolenie z naszymi serwisantami pozwoli na łatwą obsługę. Ułożenie nowej referencji lub bieżąca obsługa odbywa się intuicyjnie.

Paletyzacja lekkich opakowań ProPak 1.5. Skontaktuj się z nami.

Biuro Inżynierskie IEC
Copyright 2019 © IT Engineering
Choose a language »